Navneliste

Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, [G], H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

[GALSCHIØTH-GUSTAFFSSON]


Navne

Født

Død

GALSCHIØTH
  Erich Thomasen [1462] født 1725 døde 1794
GATTEN
  Anitta Elise (f. Hansen) (Butiksejer) [82] født 18-4-1940
  Dorthe [958]
  Frida [331] født 9-5-1903 døde 7-5-1979
  Hanne [544]
  Magnus [330] født 21-2-1901 døde 15-3-1995
  Martin Borup [91] født 28-1-1937 døde 4-6-2009
  Thomas [543]
GILL
  Edward [1686] født 10-6-1882 døde 18-11-1958
  Edward [1719] født 1921 ca
  James B. [1720] født 1917 ca
  Lester L. [1718] født 3-8-1923 døde 1976
  Valborg Kirstine (f. Jørgensen) [1679] født 23-5-1887 døde 1981
GIØRTZ
  Signe Agnete (f. Giørtz-Laursen) (Læge) [1555] født 27-10-1952
GIØRTZ-LAURSEN
  Hakon [1014] født 13-3-1950
  Ida Dothea (f. Hjortsvang) (Lærer) [751] født 26-12-1913 døde 11-5-1993
GJEDSAGER
  Michel Andersen [914] født 1755 døde 27-10-1817
GJEDSTED
  Sidsel Gregersdatter (f. Hvid) [1765]
GJERUM
  Karen (f. Jensen) [1485]
  Karen Marie (f. Josephsen Overgaard) [1486] født 8-4-1883 døde 29-10-1924
  Svend Aage (Mejerist, Autoforhandler) [1484] født 5-10-1883 døde 29-8-1951
GJØRTZ-LAURSEN
  Kai Linde (Psykolog og lærer) [1554] født 23-8-1920 døde 16-7-2007
GODTFRED-RASMUSSEN
  Edith Marie (f. Feddersen) [1797]
  Johannes [1796] født 18-11-1910
GODTVED-RASMUSSEN
  Anna Hansine Marie (f. Jensen Godtfred) [1791] født 26-12-1871 døde 11-9-1850
GOTFRED-RASMUSSEN
  Lars (Husmand og Stenhugger) [1790] født 12-6-1872 døde 19-12-1938
GOTTLIEB
  Andrea Elisabeth Charlotte Nicoline [1417] født 7-12-1872 døde 17-1-1879
  Carl Christian [1419] født 29-11-1878 døde 12-3-1879
  Christian Jacob Herman Ludvig (Dyrlæge) [1361] født 27-4-1839 døde 14-10-1929
  Gregorie Henriette Marie (f. Erichson) [1412]
  Ludvig Otto [1416] født 13-1-1871
  Ludvig Theodor (Præst) [1411]
  Marie Amalie (f. Blædel Grundtvig) [1362] født 9-8-1842 døde 11-11-1929
  Niels Hartvig Blædel [1418] født 24-12-1874 døde 26-1-1876
  Sigurveig (f. Jónsdóttir) [1871] født 27-4-1892
  Wemer Blædel [1420] født 14-7-1886
GRAVESEN
  Peder Møller [1031]
GRUNDTVIG
  Johan Ottosen (Præst) [1429] født 22-11-1734 døde 5-1-1813
  Marie Amalie (f. Balle) [1410]
  Nicolai Frederik Severin (Præst) [1430] født 8-9-1783
  Otto (Præst) [1409] født 20-10-1772
GRØNBORG
  Anders Pedersen (Gårdmand og sognefoged) [1453] født 1779 døde 5-1-1834
  Ane Johanne (f. Olesdatter) [1454] født 1790 døde 19-1-1849
GRÖNER
  Edith Marie Christine (f. Svensson) [473] født 20-1-1923
  Kirsten Edith [1280] født 30-10-1944
  Willi (Malermester) [527] født 5-9-1919
GUSTAFFSSON
  Grethe (f. Møller) (Damefrisør) [376] født 9-4-1927
  Helmer (Smedemester) [377] døde 14-1-2003


Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, [G], H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

[GALSCHIØTH-GUSTAFFSSON]

Hjem | Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 12-8-2019 med Legacy 9.0 fra MyHeritage; indholdsophavsret og vedligeholdelse af thommesen@dbmail.dk